9 kwietnia – Niedziela Palmowa

Liturgia Kościoła wspomina dzisiaj uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. Uroczyste Msze św. Rozpoczęła się o godz.: 11:00, obrzędem poświęcenia palm i procesją dookoła Kościoła. Zwyczaj święcenia palm pojawił się ok. VII w. na terenach dzisiejszej Francji. Z kolei procesja wzięła swój początek z Ziemi Świętej. To właśnie Kościół w Jerozolimie starał się bardzo dokładnie powtarzać wydarzenia z życia Pana Jezusa.

Pamietajmy też, że od 1986 r. w Niedzielę Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.
Zastanówmy się dziś nad słowami Ks. Piotra… i nad sobą. Niech dzisiejszy dzień pozwoli nam godnie przejść przez Wielki Tydzień, razem z Ukrzyżowanym Jezusem.

Niedziela Palmowa

niedziela jak każda inna
inna bo niezwykła
pełna dostojeństwa i zadumy