Błogosławieństwo nowego Krzyża Procesyjnego.

          W trzecią Niedzielę Adwentu w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy małą uroczystość, a mianowicie błogosławieństwo nowego krzyża procesyjnego, który od dnia dzisiejszego będzie nam towarzyszył podczas każdej uroczystości i Mszy Świętej. Uroczystość odbyła się o godzinie 11, Mszy Świętej przewodniczył nasz ksiądz Proboszcz Andrzej Zawada. Na samym początku Mszy Świętej koncelebrans wraz z asystą ministrantów udali się przed ołtarz, aby odmówić modlitwy i okadzić nowy krzyż. Cała Msza Święta miała uroczysty charakter, poprzez obecność kadzidła. Zaraz po błogosławieństwie i rozesłaniu wiernych każdy z parafian miał możliwość indywidualnej adoracji krzyża. Nie sposób nie wspomnieć, również o  kolorze szat liturgicznych, który obowiązywał w trzecią Niedzielę Adwentu.  Kolor różowy jest obecny w liturgii tylko dwa razy w roku w trzecią niedzielę Adwentu i czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Podkreśla on radość z przyjścia Pana, oraz przerwę w dyscyplinie pokutnej.

Post Author: Jakub Polak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *