Droga Krzyżowa 17.03

Już od początku Wielkiego Postu, w każdy piątek w Naszej Parafii o godzinie 20 organizowane są Drogi Krzyżowe w całości przygotowywane przez Grupę Młodzieży. Co tydzień, Młodzież proponuje inne rozważania oraz oryginalne formy przeżywania i uczestniczenia w Drodze Pana Jezusa na Golgotę. W ostatni piątek odbyła się niezwykle wzruszająca i refleksyjna inscenizacja oparta w całości o życie młodego chłopaka. Cała fabuła toczyła się wokół Młodzieńca, który zatracając wszelkie wartości, ignorując starania kochającej Matki oraz zatroskanych przyjaciół wdaje się w złe towarzystwo. Pod wpływem nowych kolegów zaczyna nadużywać alkoholu, sięga po narkotyki zaniedbując szkołę oraz przygotowania do matury. Na pierwszy plan wychodzi dobra zabawa oraz akceptacja nowego otoczenia. Taki styl życia doprowadza do tragicznego zakończenia tej historii. Młody organizm nie wytrzymuje nadmiaru używek, napaść chuliganów szukających pieniędzy pogarsza stan Chłopaka co w konsekwencji doprowadza do jego śmierci. Ktoś by pomyślał… żył krótko, ale sam jest sobie winien. Wcale nie! Grzechy to nie tylko „moja sprawa”. Każdy zły uczynek mocno uderza w całą Wspólnotę, dotyka bezpośrednio całego Kościoła. Nasza ludzka przekora i lekkomyślność prowadzi do cierpienia wielu ludzi – w tym wypadku widzieliśmy Matkę, która opłakuje swoje nastoletnie dziecko. A przecież miał tyle planów, marzeń.. Miał iść na studia, założyć rodzinę, wybudować dom, miał być dumą swojej matki. Być może był słaby i brakowało mu woli walki, może trafiał na swej drodze na ludzi, którzy nie byli mu pomocni, których nie interesował jego los. Dlatego Wielki Post to świetna okazja do tego by zajrzeć w głąb siebie. Może sami jesteśmy podobni do tego Chłopaka i potrzebujemy pomocy, bądź jest ktoś w naszym otoczeniu, który zagubił się i potrzebuje wsparcia? Nie zamykajmy się na siebie samego i drugiego Człowieka. Miejmy serca otwarte i pełne miłości – nie tylko w czasie Postu, ale zawsze.
Przy okazji pragniemy zaprosić już za tydzień, na kolejną Drogę Krzyżową, która wyjątkowo będzie połączona z modlitwą uwielbienia. Piątek godzina 20:00!!!

 

tekst: J. Świniańska
foto: Marlena Bugajska

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *