Mikołaj 2017

6 grudnia o godzinie 17:00 w naszym kościele miała miejsce specjalna Msza Święta roratnia. Rozpoczęła się tak samo jak każda zwykła Msza Święta, gdy nagle podczas kazania zaczęły bić dzwony i wszystkie dzieci wyszły wraz z księdzem Proboszczem przed kościół, bo miał nadjechać niezwykły i oczekiwany cały rok Gość- Ksiądz Biskup- Św. Mikołaj.

Ku zdziwieniu wszystkich Święty nie nadjechał jak co roku karetą, zaprzątnięta w konie. Przyszedł o własnych siłach, na nogach. Jak się później tłumaczył, Jego konie odmówiły mu posłuszeństwa i musiał strudzony i ostatkiem sił dojść do dzieci, które z niecierpliwością czekały na Niego.

Po zakończonej Mszy Świętej Ksiądz Biskup prosił każde dziecko z osobna, aby z nim choć na chwilkę porozmawiać. Wypytywał o to czy były grzeczne cały rok, o ich wiek, rodzeństwo, oceny, czy rodziców. Nie obyło się również bez modlitw Ojcze Nasz czy Zdrowaś Mario. Na zakończenie pogawędki każde dziecko siadało na kolanach Świętego i miało wykonywane pamiątkowe zdjęcie. Na koniec Mikołaj wręczał każdemu podarunek.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju za przybycie i mamy nadzieję, że za rok znów Nas odwiedzisz! Do zobaczenia! 😉

Post Author: Jakub Polak