„Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zatriumfuje.”

…z gazetki Parafialnej…

„Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zatriumfuje.”

13 maja – 1917 – 2017

W tym szczególnym miesiącu nasza uwaga skierowana jest na Fatimę w Portugalii, gdzie dokładnie sto lat temu Maryja objawiła się trojgu dzieciom, Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, i przekazała im orędzie o modlitwie, nawróceniu i zawierzeniu świata Jej Niepokalanemu Sercu. Matka Boża pragnie, aby RÓŻANIEC stał się naszą codzienną modlitwą. Czy można odmówić tyle razy powtarzanej prośbie Matki Bożej i naszej Matki. Matka Boża Fatimska w całej postaci ukazana jest w chmurze unoszącej się nad drzewem, na którym objawiła się trojgu pastuszkom. Ubrana jest w białą szatę, która symbolicznie przypomina Jej godność jako Dziewicy-Matki. Na dłoniach złożonych w geście modlitwy ma przewieszony różaniec. Na twarzy figury Matki Bożej z Fatmy widać zatroskanie o ocalenie świata. Gorejące serce otoczone cierniami przypomina o NABOŻEŃSTWIE do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca, ustanowionym jako odpowiedź na objawienia fatimskie. Pani ubrana na biało, bardziej błyszcząca niż słońce, promieniejąca światłem czystszym i intensywniejszym od kryształowego pucharu z wodą (…) Jej nieopisanie piękna twarz nie była ani smutna, ani radosna, lecz poważna – opisywała Maryję Łucja.

Matka Boża mówiła: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Aby je ratować, Bóg chce rozpowszechniać na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”.

Z ust Pana Jezusa siostra Łucja usłyszała te słowa: „Pragnę gorąco rozprzestrzenienia się kultu i nabożeństwa ku Sercu Niepokalanemu Maryi, bo to Serce jest magnesem, który ciągnie dusze do Mnie, jest również ogniskiem, które promieniuje na ziemię strumieniem mojego światła i mojej miłości; jest wreszcie źródłem nie wysychającym, które spływa na ziemię, żyjącą wodą Mojego miłosierdzia”.

Siostra Łucja mówi, że Matka Najświętsza powiedziała tak moim kuzynom jak i mnie, że Pan Bóg teraz daje światu dwa ostatnie lekarstwa: Różaniec i nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu Maryi. A jeśli to są ostatnie lekarstwa, to znaczy, że nie ma innych.

Podczas każdego objawienia Maryja przypominała o tej tak ważniej broni w walce przeciw szatanowi – RÓŻAŃCU. Codziennie mamy oddawać szczególny hołd Matce Najświętszej. Różaniec jest rozważaniem głównych tajemnic wiary w zjednoczeniu z Maryją. Myśl św. Bernarda – „przez Maryję do Jezusa” – staje się rzeczywistością.
10 grudnia 1925 zjawiła się Najświętsza Panna w Pontevedra (gdzie Łucja przebywała w nowicjacie), a obok Niej w jasności Dzieciątko.

Najświętsza Dziewica położyła Łucji rękę na ramieniu i pokazała cierniami otoczone serce, które trzymała w drugiej ręce. Dzieciątko powiedziało: „Miej współczucie z Sercem twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie wciąż na nowo je ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. Potem powiedziała Najświętsza Panna: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty: odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad 15 tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia, Ja obiecuję przyjść w godzinę śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi dla zbawienia ich duszy”.

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *