O Maryjo, bądź nam pozdrowiona…

O Maryjo, bądź nam pozdrowiona, bądź Ty zawsze Matką nam…

Parafia  Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie również uczciła w szczególny sposób setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 19.00 odbyła się Uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – ksiądz Wojciech Zyzak, dokonując jednocześnie poświęcenia nowej figury Matki Boskiej Fatimskiej. Ważnym momentem uroczystości była także uroczysta procesja drogami wsi. Wierni nieśli figurę Matki Bożej, a płomyki zapalonych świec tworzyły jakby złotą mozaikę na tle zapadającej nocy. Po górach i dolinach Juszczyny niosło się echo pieśni, śpiewanych na cześć Najdostojniejszej Pani.

W przygotowanie tego wielkiego wydarzenia zaangażowało się bardzo wiele osób, troszcząc się, by jak najpiękniej uczcić Matkę Zbawiciela i naszą Matkę. Świątynia przystrojona bogato kwiatami oraz lampionami, wymowna liturgia słowa oraz kazanie księdza Rektora, uroczysta procesja, w której brały udział liczne grupy działające przy parafii ( tj. Poczty Sztandarowe, Róże Różańcowe, dorośli i dzieci w strojach regionalnych etc.), wreszcie oprawa muzyczna górali  z Zespołu „Grojcowianie” z  Wieprza  – To wszystko DLA CIEBIE KRÓLOWO, ŚWIĘTA MARYJO.
„Ona Boga na swiat nam przyniosla, zawsze zobaczyc dobro w nas umie.
I wszystko rozumie”
Na zakonczenie uroczystosci odspiewalismy Te Deum.

Dziękujemy Ci, Boże za nasz niewielki drewniany Kościółek, za naszych kapłanów,  którzy są szafarzami sakramentów świętych, i za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Wszystko to dar i wielka łaska. A co my, Maryjo, możemy dać Ci w darze? Tyle otrzymujemy od Ciebie. Ty nigdy nas nie opuszczasz, lecz wysłuchujesz, gdy prosimy. Dzisiaj odpowiadamy na Twoje, Matko,  błagania i prośby, i oddajemy Ci nasze serca, nasze rodziny oraz całą parafię. Niech nasza MODLITWA RÓŻAŃCOWA BĘDZIE ŻYWA I NIEUSTANNA.

Krolowo Różańca Świętego – módl się za nami.

Królowo Rodzin – módl się za nami.

Przez Ciebie, o Matko miłości,

Łask wszelkich udziela nam Bóg.

A my Ci hołd dajem wdzięczności,

Upadłszy do Twoich nóg…

/AW

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *