Obchody 13 października

Dnia 13 października w naszej parafii odbyło się zakończenie obchodów 100-lecia objawień Fatimskich oraz poświęcenie Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Św. Floriana przy Osp w Juszczynie. Swój jubileusz 50 rocznica święceń kapłańskich obchodził też Ks. Prałat Władysław Zązel, który wraz z ks. Andrzejem Zawadą i ks. Andrzejem Bojdą celebrowali Uroczystą Mszę Świętą. Uroczystość oprawiło Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Grojcowianie” oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Juszczyny i Koło Gospodyń. Obecni byli też przedstawiciele Związku Podhalan i Górników ze sztandarami. Po Mszy Świętej odbyła się procesja w dół Juszczyny do nowo wybudowanej Kaplicy przy OSP. Przybrane okna, bramy, świece i gromnice w naszej tradycji dodawały procesji niezwykłości. Każdy miał szansę nieść Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Za organizację, oprawę i udział w modlitwie dziękujemy.

 

„…Jak już matce na niedobre dzieci brakuje słowa, to się rozpłacze.”
– cytat Kazania Ks. Prałata Władysława Zązla

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *