Pasterka 2016

25 grudnia o północy przeżywaliśmy w Naszej Parafii niezwykła uroczystość- Pasterkę. Czas radości, jedności wszystkich ludzi- czas narodzin najważniejszej Osoby na ziemi, narodzin, które zmieniły nasze życie o 180 stopni. Jezus Chrystus przyszedł na świat w stajni, między bydlętami. Nie w tak pięknej stajence jaka jest w Naszym kościele w prezbiterium, ale w brudzie, nędzy i zimnie.

Na początku, przed pasterką Ksiądz Proboszcz w asyście Koncelebransów i Służby Liturgicznej wniósł procesyjnie figurę Jezusa Nowonarodzonego i umieścił Ją w stajence; w żłóbku. W całą uroczystość włączyły się licznie wszystkie grupy parafialne. Dziękujemy Panu Tadeuszowi Traczowi, przedstawicielowi Parafialnej Rady Duszpasterskiej za włączenie się w liturgię czytań, wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży za Modlitwę Wiernych. Dalej podziękowania należą się dla przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich za udział w procesji z darami. Wyrazy wdzięczności nalezą się Chórowi Parafialnemu, za śpiew podczas Pasterki, jak również Kapeli EŚTA za udział w liturgii Mszy Świętej, jak również za koncert po zakończonych uroczystościach. Dziękujemy Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu, Panu Organiście i wszystkim pocztom sztandarowym. Podziękowania należą się również Pani Izie i Marzenie za piękny wystrój Naszego kościoła.

Zapraszamy do przeglądnięcia zdjęć z tej wspaniałej uroczystości!

Post Author: Jakub Polak