Pierwsze posiedzenie Rady Parafialnej.

W ubiegłą środę (14.12) odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Parafialnej. Członkowie po wspólnej modlitwie wysłuchali krótkiego wprowadzenia Przewodniczącego Rady- księdza Proboszcza Andrzeja Zawady. Następnie każdy z obecnych podpisał własnoręcznie przyrzeczenie którego treść brzmi następująco:

„Ja (…) powołany na członka Parafialnej Rady Duszpasterskiej, przyrzekam wobec Boga, że powierzoną mi funkcję będę wykonywał według najlepszej swej woli, zgodnie z moim sumieniem i z przepisami prawa kościelnego. W szczególności przyrzekam, że w miarę swych sił i z poczuciem odpowiedzialności będę wspomagał proboszcza w działalności duszpasterskiej, mając na względzie tylko chwałę Bożą i dobro kościoła
                                                    Tak mi dopomóż Bóg!
                                                                                   Amen.

Po czym każdy z członków otrzymał imienny Akt Nominacyjny, który jest dla każdego ważnym dokumentem, jak również osobistą pamiątką. Ksiądz proboszcz zaznajomił jeszcze raz wszystkich ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po wypełnieniu wszystkich formalności spotkanie przebiegało według planu przygotowanego przez Przewodniczącego Rady. Były poruszane kwestie m.in działalności charytatywnej w naszej parafii, tegorocznej Pasterki i Świąt Bożego Narodzenia, rekolekcji Adwentowych, spotkań związanych z potrzymaniem atmosfery i pamięci po Światowych Dniach Młodzieży, jak również co miesięcznych spotkań z ludźmi, którzy mogą dać piękne świadectwo swojego życia z Bogiem.

 

 

Post Author: Jakub Polak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *