Remont „kapliczki Pod Magurą”

Remont „kapliczki Pod Magurą” zakończony.

           Matko Boża Siewna – błogosław nam!

Do historii „kapliczki pod Magurą” dopisujemy kolejną datę – mianowicie niedziela 10 września 2017 roku. W tym dniu o godz. 15.00 została odprawiona (zgodnie z tradycją) uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz proboszcz Andrzej Zawada w koncelebrze z Księdzem wikariuszem Andrzejem Bojda, za co serdecznie dziękujemy. Oddaliśmy cześć Matce Bożej Siewnej. Nie bez powodu kapliczka ta położona jest pośród pól uprawnych, łąk i lasów,  z których zbieramy owoce pracy rąk ludzkich.

W uroczystości wzięło udział wielu parafian oraz gości pragnących przeżyć Eucharystię w wyjątkowej wiejskiej scenerii. Towarzyszył nam Zespół „Grojcowianie”  z Wieprza, na których zawsze można liczyć.

Słowa podziękowania kierujemy  do Strażaków z Juszczyny,  zawdzięczając im sprawną organizację uroczystości (transport, nagłośnienie). Dziękujemy także pani Marii Polak za przypomnienie historii kapliczki, sięgającej czasów I wojny światowej. Oddaliśmy w ten sposób hołd ludziom, którzy dali życie temu miejscu. Wyrazy wdzięczności składamy na ręce wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia tego wydarzenia.

I na samym końcu należy podziękować ludziom dobrej woli za podjęty trud w przeprowadzeniu generalnego remontu kapliczki. Bóg Wam zapłać!

W przyszłym roku planowane jest uroczyste poświęcenie kapliczkii.

Niech zasiane w sercach parafian Słowo Boże przynosi obfite plony. Bądźmy jak żyzna ziemia, rodząca dobre owoce.

A.Wrzeszcz

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *