Uroczystość Srebrnego Jubileuszu.

W dniu 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego dokładnie po 25 latach w bielskiej katedrze świętowaliśmy srebrny jubileusz istnienia naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Był to czas głębokiej refleksji ks. Biskupa Romana Pindla, który przyrównywał naszą diecezje do tworzenia się Kościoła w Efezie. To przed 25 laty przybywał do Bielska prałat Tadeusz Rakoczy, który jak św. Paweł apostoł dawał podwaliny pod istniejące dzisiaj struktury diecezji bielskiej. Zwrócił również uwagę że wszyscy jesteśmy zobowiązani do codziennego budowania wspolnoty wiary w swietle słów z listu do Efezjan:‘In aedificationem Corporis Christi’ (Ku budowaniu Ciała Chrystusowego).

Również aspekt materialny został poruszony podczas uroczystości co zrobił, pierwszy ordynariusz diecezji biskup senior Tadeusz Rakoczy. Dziekował Bogu za 25 lat istnienia podkreślając co udało się stworzyć, a zarazem przepraszał za to co było bolesne i obrażało Boga.
Na koniec odbył się koncert polączony z prelekcją o dziejach naszej diecezji.
Również i nasza wspólnota parafialna była zaproszona do świętowania. Reprezentacja pięciu członków rady parafialnej wraz kapłanami naszej parafii uczestniczyła w obchodach jubileuszu.
//G. Tuleja

PRZECZYTAJ JESZCZE…

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *