Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia Naszą Parafię odwiedził niezwykły gość- Święty Mikołaj. Biskup z Miry przyjechał do Naszego kościoła na specjalnej karocy w asyście Aniołów. Dzieci wyszły przed kościół, aby powitać gościa, następnie wszyscy udali się do kościoła, a Biskup Mikołaj zasiadł na specjalnym tronie. I Msza Święta przebiegała dalej w normalnym rytmie. Po skończonych roratach Święty przywitał się ze wszystkimi obecnymi w kościele i zaczął rozdawać prezenty dzieciom. Oczywiście nie obyło się bez pytań Mikołaja do dzieci- Czy byłeś grzeczny? Jak ci idzie w szkole? Czy możesz odmówić modlitwę Aniele Boży? Wszystkie dzieci odchodziły od Mikołaja uszczęśliwione.
  Dla niegrzecznych Biskup przygotowany miał specjalny prezent- tradycyjne rózgi. „Diabełki” miały dłuższa rozmowę w cztery oczy z Naszym Gościem, ale wszyscy jednogłośnie oświadczyli, że się poprawią. Specjalna niespodzianka czekała również na Naszego Księdza Proboszcza, Wikarego i Pana Kościelnego. Nie obyło się również bez telefonu do nieba. Mikołaj pytał czy ksiądz Proboszcz zasłużył w tym roku na prezent, i oczywiście otrzymał pozytywną odpowiedź. Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzi Nas tak wspaniały i dostojny Gość!

Do zobaczenia Święty Mikołaju!

Wszystkie zdjęcia ze spotkania ze Świętym Mikołajem będą dostępne niedługo! 🙂

Post Author: Jakub Polak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *