WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI

Odpowiadając na ciągle żywe orędzie Matki Bożej Fatimskiej, wielokrotnie proszącej o modlitwę różańcową, pragniemy zaprosić wszystkich rodziców z naszej parafii do tworzenia WSPÓLNOTY RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI.

Każdy rodzic chce dla swoich dzieci tego, co najlepsze. Niestety lęki i obawy oraz rozmaite problemy towarzyszyć nam będą na każdym etapie życia naszego dziecka/naszych dzieci, od poczęcia, narodzin, po wybór szkoły, zawodu wreszcie drogi życiowej.  Wielorakich zagrożeń w obecnych czasach nie brakuje… Sama Matka Boża troszcząc się o swe dzieci, niejako ku przestrodze, zapowiadała siostrze Łucji, że ostateczna walka między Panem a szatanem rozegra się o małżeństwo i rodzinę„.

Nie pozwólmy, by zło atakowało tę najpiękniejszą wartość, jaką stanowi rodzina, która jest fundamentem życia.  Zawierzmy nasze dzieci Najukochańszej MatceMaryi. Ona jest Gwiazdą Przewodnią, która zawsze prowadzi do Jezusa, pozwala unikać niebezpiecznych dróg, podtrzymuje, podnosi, udziela rad… Dla nas – rodziców jest również wzorem miłości rodzicielskiej. Św. Bernard pisał: „Idąc Jej śladami – nie zgubisz się”. Być może oddałaś/ oddałeś już Maryi swoje dzieci w akcie osobistego zawierzenia? Jeśli tak, to wspaniale. Przystąp teraz do wspólnoty. Nie stój z boku. Znamienną i piękną cechą życia chrześcijańskiego jest trwanie we wspólnocie. Jak mówił Pan Jezus: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.”
(Mt 18,19-20).

Inicjatywa Różańca Rodziców powstała w katolickiej wspólnocie modlitewno – ewangelizacyjnej „Marana Tha” na rekolekcjach w 2001 roku i działa jako Dzieło Modlitwy Różańcowej rodziców w intencji dzieci przy parafii Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie.

Dzieło to rozrasta się, zataczając coraz szersze kręgi przy parafiach w Polsce i na świecie. Członkowie wspólnoty dostępują wielu łask, dzieląc się świadectwami działania Boga w ich rodzinach. Patronką Różańca Rodziców jest Matka Boża Oliwska. Dodatkowo każda róża wybiera swojego świętego patrona. Podjęta modlitwa została oparta na formule Żywego Różańca, gdzie powstają grupy (różewg. tradycyjnego nazewnictwa) składające się z 20 osób, z których każda odmawia z wiarą w intencji dzieci codziennie jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowychModlitwą obejmujemy swoje dzieci oraz dzieci wszystkich członków róży, dzieci adoptowane oraz z duchowej adopcji, poczęte, a jeszcze nienarodzone, chrześniaków oraz zięciów i synowe, którzy automatycznie po zawarciu małżeństwa stają się naszymi dziećmi. Modlimy się w swoich domach, zmieniając co miesiąc tajemnice. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony zostaje cały różaniec (wszystkie 4 części!). Jest to wielka pomoc i ochrona  dla naszych pociech…

Intencje Ogólne Różańca Rodziców:

– Prosimy o to, aby dzieci nie były narażone na skutki naszych grzechów, aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci,
– Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.
– Prosimy o rozszerzanie się tego dzieła modlitwy rodziców w intencjach dzieci, aby jak największa rzesza dzieci otrzymywała od swych rodziców modlitwę i błogosławieństwo!
– Uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki spotykają dzieci, u rodziców i w środowisku.
– W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Droga Mamo. Drogi Tato, czy możesz podarować piękniejszy prezent swojemu dziecku? Oddajmy zatem nasze dzieci w najczulsze ramiona Maryi, prosząc by Najlepsza Matka okryła je płaszczem swej macierzyńskiej opieki i miłości oraz błogosławiła Swą Dłonią pełną Łask. Maryja – Dobra Matka, kocha najpiękniej! Prośmy również, by towarzyszyła nam w trudzie wychowania dzieci, we wszystkich radościach i kłopotach, dziękując jednocześnie za dar macierzyństwa.

Nie wiemy w jakim świecie przyjdzie żyć nam i naszym dzieciom. Wiemy natomiast, że niezmienne pozostanie czułe spojrzenie Maryi na swe dzieci i Jej zatroskanie o każdego z nas. Ona zawsze „…one miłosierne oczy na nas zwróci”.

 

Dołącz do Wspólnoty Rodziców Modlitwy Różańcowej, jeżeli w Twoim sercu zrodziło się pragnienie wspólnej modlitwy w intencji dzieci. Zapalmy Płomyk Dobra w naszej parafii, ufni w to, że Maryja- Królowa Różańca Świętego obsypie nas i nasze Rodziny potrzebnymi łaskami. 
Prosimy, aby w otrzymanym Akcie zawierzenia podać swoje imię i nazwisko, będzie to jednocześnie deklaracja chęci uczestnictwa w tym pięknym dziele.

Akt zawierzenia można składać do końca lipca w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Będziemy informować o spotkaniu organizacyjnym.

Niech inspiracją do ufnego działania i wiernego trwania w tej modlitwie dla nas będzie również wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, które dziś można odczytywać jako swego rodzaju testamentalną prośbę Sługi Bożego: Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób rodziny chrześcijańskie, aby podążając codzienną drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia.”  (25 października 1998).

 

(do odbioru w zakrystii)

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci Niepokalana Dziewico Maryjo!

Królowo Rodzin, Królowo Pokoju

Zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

Imię i nazwisko rodzica

………………………………………………………………………………………..

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *