Wspominamy Papieża Polaka – 22 października

22 października 2017 roku wspominamy Papieża Polaka.

Papież Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia

 

W związku z przypadającym w tym  dniu wspomnieniem liturgicznym Jana Pawła II w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta  msza święta w  intencji społeczności uczniowskiej  oraz ich rodzin.
Wierni parafianie  przybyli aby podziękować Matce Najświętszej  za ciągłe wstawiennictwo i pontyfikat Świętego Jana Pawła II  oraz poprosić o obronę rodzin, świata i Kościoła.

W czasie mszy świętej uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Juszczynie  należący do chóru szkolnego pod bacznym okiem Pani mgr Lucyny Hankus  zaprezentowali się śpiewając pieśni  z akompaniamentem   małego zespołu instrumentalnego, w którym to dwie uczennice Paulina Biegun i Nina Grzegorek pięknie akompaniowały na skrzypcach i gitarze. W związku z przypadającym w tym Dniu wspomnieniem liturgicznym Jana Pawła II,  uczniowie naszej szkoły  przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Osobie Jana Pawła II , który został zaprezentowany w trakcie mszy. Owa uroczystość przebiegała pod hasłem

,,Papież Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. Poszczególne części montażu  przypominały nam postać wspaniałego człowieka, bez reszty oddanego Bogu i światu. Cały swój pontyfikat Ojciec Święty poświecił ukazywaniu najwyższych wartości – miłości, modlitwy i prawdy. Jak twierdził, wielkie rzeczy dokonywać się mogą tylko w umiłowaniu Boga, drugiego człowieka oraz przez prawdę.

To  Święty Jan Paweł II  dawał  przykład, jak docierać do świętości. Był wielkim nauczycielem, z którego nauk wciąż czerpią mądrość, wskazówki i siłę do podejmowania codziennych zmagań. Całe życie papieża Jana Pawła II było przepełnione nauką o prawdzie, której źródłem jest sam Bóg. Swoim świadectwem życia, cierpieniem, nieustanną walką o miłosierdzie człowieka dla człowieka ,starał się przeobrazić oblicze  współczesnego Kościoła Chrystusowego. Każdą istotną myśl, która podkreślała znaczenie najwyższych wartości, starał się przekazać pokoleniom  Mimo upływających lat od momentu, kiedy odszedł do Domu Ojca, w jego naukach wciąż odnajdujemy wskazówki jak postępować i wyznaczać cele naszego życia. Mijający czas nie osłabia mocy słów jego  bo prawda w nich zawarta jest ponadczasowa.

Choć  montaż słowno muzyczny był  tylko wzruszającym wspomnieniem historycznego wydarzenia  ważnego  przede wszystkim dla na Polaków jest  on nade wszystko   zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazuje.

Uroczysta msza  została zakończona  wspólnym odśpiewaniem pieśni  „Czarna Madonno”.

 

mgr Lucyna Hankus

Autor zdjęć mgr Halina Skoczeń

 

 

 

 

Post Author: Agnieszka Zemczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *